fbpx

Zmniejszanie żołądka

CHLO – Chirurgiczne Lecznie Otyłości

Bariatria, czyli chirurgiczne leczenie otyłości (CHLO) to bardzo skuteczny sposób walki z otyłością.  Stosujemy ją u Pacjentów, których wysoki wskaźnik BMI, jak również towarzyszące choroby uniemożliwiają efektywny proces odchudzania. Zabiegi bariatryczne mają charakter małoinwazyjny, dzięki czemu Pacjenci już następnego dnia po zabiegu mogą  zostać wypisani ze szpitala.

Czym jest bariatria?

Operacyjne zmniejszenie żołądka, przez niektórych pacjentów bywa postrzegane jako zabieg życzeniowy. Należy jednak pamiętać, że operacja bariatryczna to nie prosty zabieg kosmetyczny, dlatego zespół BARIA- MED stawia przede wszystkim na edukację Pacjenta oraz jego świadome przygotowanie do wszystkich kroków procesu leczenia, z którymi będzie musiał się zmierzyć. Gwarancją sukcesu zabiegów bariatrycznych jest stan dobry psychiczny pacjenta i właściwa dieta.

Zabiegi bariatryczne wykonywane w Szpitalu INTER-MED

Rękawowa resekcja żołądka (Sleeve)

Rękawowa resekcja żołądka polega na zmniejszeniu żołądka o 70-80%, co skutkuje ograniczeniem jednorazowej ilości przyjmowanych pokarmów na poziomie 200 ml. Przy wyborze tej metody, nie bez znaczenia jest twoje obecne BMI, które wyznacza stopień otyłości.

Mini Gastric Bypass

Poziom redukcji masy ciała w skali roku, jest w przypadku tego zabiegu bardzo duży i wynosi aż 70-80% masy nadmiarowej. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu mini gastric bypas jest praktycznie każdy stopień otyłości, ale z uwzględnieniem pewnym dodatkowych warunków.

SASI

Pojedyncze zespolenie żołądkowo-jelitowe z rękawową resekcją żołądka. Operacja SASI-S jest jedną z najnowszych metod leczenia otyłości, dostępną w nielicznych szpitalach. Tym, co ją wyróżnia, jest dużo mniejsze ryzyko powikłań i skutków ubocznych. Zabieg stosowany jako metoda na zmniejszanie żołądka niesie też ze sobą wiele korzyści dla chorego.

Regulowana opaska żołądkowa

Regulowana opaska żołądkowa może okazać się skuteczną metodą w walce z otyłością. Tym bardziej, gdy wcześniej stosowane metody leczenia, nie przyniosły spodziewanych efektów. To jedna z najczęściej wykonywanych operacji bariatrycznych, dzięki której coraz więcej osób odnosi sukces w walce z otyłością.

Plikacja żołądka

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów bariatrycznych, tak i płynących z plikacji żołądka korzyści w postaci utraty nadmiaru ciała, możesz się spodziewać w ciągu 12-18 miesięcy od  zabiegu. Do zabiegu możesz zostać zakwalifikowany w sytuacji, gdy Twoje BMI przekracza 40, co oznacza, że cierpisz na otyłość olbrzymią.

Kwalifikacja do zabiegu

Kwalifikacją do zabiegu jest BMI co najmniej 40 kg/m2 lub BMI 35 kh/m2 z chorobami współistniejącymi z otyłością, takimi jak:

  • cukrzyca typu 2;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • choroby układu sercowo-naczyniowego;
  • zespół bezdechu sennego,
  • choroby stawów wymagające leczenia operacyjnego;
  • niealkoholowe stłuszczenie wątroby (nonalcoholic fatty liver disease – NAFLD);
  • hiperlipidemia;
  • niepłodność żeńska, w tym związana z zespołem policystycznych jajników;
  • istotne wskazania społeczne lub psychologiczne;

Każdorazowo decyzję o kwalifikacji do zabiegu, na podstawie stanu zdrowia, historii choroby oraz wyników badań, podejmuje lekarz prowadzący.

konsultacja bariatryczna

Zmniejszanie żołądka – Przygotowanie do zabiegu

Operacja bariatryczna to poważny zabieg zmieniający życie pacjenta.  Dlatego im lepiej jest on przygotowany i bardziej świadomy całego procesu, tym lepiej będzie się regenerował i powracał do stanu zdrowia. Najważniejsze aspekty to dieta i stan psychiczny. Odpowiednie odżywienie, dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, nauka zdrowych nawyków żywieniowych oraz redukcja masy ciała jeszcze przed zabiegiem sprawiają, że cały proces odchudzania jest znacznie prostszy i bardziej efektywny. Zmniejsza się również ryzyko wystąpienia powikłań. Bardzo dużą rolę odgrywają również emocje, z którymi zmaga się pacjent. Operacja to w końcu ogromna zmiana i w pewnym sensie nauka jedzenia od nowa. Konsultacja psychologiczna pomaga pacjentowi radzić sobie z nowymi wyzwaniami i pojawiającymi się obawami.

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć