fbpx
nieoperacyjne leczenie otyłości

Nieoperacyjne leczenie otyłości

Otyłość to choroba

Otyłość jest jedną z najgroźniejszych chorób przewlekłych XXI wieku, która powoduje wiele powikłań zdrowotnych. Szacuje się, że w Polsce aż 61% osób ma problemy z nadmierną masą ciała. Otyłość występuje u 21% kobiet i 28% mężczyzn. Trend ten niestety postępuje.

Nadmierna masa ciała znacznie pogarsza jakość życia, a nawet wpływa na jego skrócenie. Otyłości często towarzyszy wiele chorób i objawów. Wraz ze wzrostem wagi rozwija się nadciśnienie tętnicze, występuje bezdech senny, zaburzona zostaje gospodarka węglowodanowo-insulinowa. To z kolei prowadzi do rozwoju insulinooporności oraz cukrzycy. U osób otyłych bardzo często diagnozuje się dnę moczanową, związaną ze wzrostem poziomu kwasu moczowego.

Dodatkowe kilogramy obciążają kręgosłup oraz stawy i prowadzą do powstawania bolesnych zmian zwyrodnieniowych. Otyłość znacznie pogarsza funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, wiąże się z rozwojem miażdżycy i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zawału lub udaru.

Nie każdy pacjent z otyłością musi poddać się operacji zmniejszenia żołądka

INTER-MED proponujemy Pacjentowi wiele rozwiązań kompleksowego leczenia otyłości. Oprócz procedur chirurgicznych proponujemy również metody zachowawcze, dzięki którym wraca on do zdrowia pod opieką całego zespołu specjalistów.

Dla osób, u których masa ciała nie wymaga radykalnego leczenia, przygotowaliśmy Pakiet zachowawczego leczenia otyłości, który obejmuje półroczną terapię pod okiem obesitologa, dietetyka bariatrycznego oraz psychologa. Jest to też dobra alternatywa dla osób, które nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji o zabiegu i chciałyby skorzystać z dłuższego przygotowania przed operacją.

Dietetyk kliniczny

Dietetyk kliniczny na podstawie przeprowadzonej analizy składu ciała oraz obszernego wywiadu żywieniowego uczy Pacjentów zmiany nawyków żywieniowych i zaleca odpowiednio zbilansowany oraz dostosowany do preferencji smakowych jadłospis.

Psycholog

Psycholog – psychoterapeuta jest klamrą spinająca pracę tych dwóch specjalistów. Udziela wsparcia emocjonalnego i uczy, w jaki sposób radzić sobie z problemami natury mentalnej, które odgrywają znaczącą rolę w patogenezie otyłości.

Fizjoterapeuta

Praca Pacjenta z fizjoterapeutą to bez wątpienia ważny i kluczowy element na drodze pokonywania otyłości i poprawy dobrostanu. Treningi i konsultacje z rehabilitantem pozwalają na uruchamianie narządu ruchu, wzmocnienia mięśni i ruchomości stawów w trakcie terapii.

Obesitolog

Obesitolog to lekarz specjalista chorób wewnętrznych, który przeprowadza diagnostykę oraz dobiera odpowiednie dla danego Pacjenta metody leczenia otyłości. We współpracy z dietetykiem, zaleca stosowanie leków sprzyjających redukcji kilogramów oraz unormowaniu glikemii i gospodarki hormonalnej.

W INTER-MED stosujemy indywidualne podejście do każdego Pacjenta, a dzięki współpracy doświadczonych specjalistów oraz pracy zespołowej łączymy siły, aby kompleksowo pomagać naszym Pacjentom.

Tym, których nadwaga lub otyłość pozwala na leczenie zachowawcze proponujemy PAKIETY z zakresu leczenia zachowawczego otyłości i nadwagi. Nieoperacyjne leczenie otyłości jest możliwe jeśli z jakiegoś powodu nie kwalifikujesz się do CHLO.

Kalkulator BMI


Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć