fbpx

Lidia Nalaskowska

mgr psycholog, psychoterapeuta

Pacjent bariatryczny na każdym etapie leczenia otyłości może napotkać wiele mentalnych przeszkód, które utrudniają tę niełatwą, ale ważną zmianę. Już sama przyczyna otyłości bywa zagadką. Dlatego jako psycholog i psychoterapeuta pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym. To oznacza, że podczas spotkań pomogę Ci dotrzeć do tej przyczyny i wspólnie poszukamy sposobu na zmianę podejścia do wagi ciała.

Pomagam Pacjentom od 15 roku życia.

Lidia Nalskowska - psycholog
wsparcie psychologa po operacji bariatrycznej

Zaburzenia w odżywianiu

Jednym z najtrudniejszych zadań, jakie masz przed sobą jest uświadomienie sobie, dlaczego Ty i osoba w lustrze tak bardzo się różnicie. Powtarzalność pewnych schematów własnych zachowań doprowadziła do nadwagi a w dalszej perspektywie do otyłości. U niektórych osób do otyłości olbrzymiej. Wyjście poza te schematy jest tutaj kluczem. Lidia Nalaskowska jako psycholog pomaga pacjentom odnaleźć sposób na samego siebie. Tak pisze o swojej pracy.
Oczywiście każdy pacjent jest inny. Dlatego nasze zajęcia, techniki jakich użyjemy, a także sprawy na jakich będziemy się koncentrować, będą dobierana indywidualnie do Ciebie i do etapu terapii na jakim właśnie się znajdujesz.

Praca z Pacjentem

Podczas sesji indywidualnych lub rodzinnych (w zależności od potrzeby, woli i wieku Pacjenta) jako psychoterapeuta pomogę Ci na etapie przygotowania do operacji. Wspólnie postaramy się dotrzeć do przyczyn otyłości. Zajęcia prowadzę na miejscu zarówno w gabinecie psychoterapeutycznym INTER-MED jak i zdalnie z pomocą popularnych komunikatorów jak: Skype, WhatsApp czy ZOOM. Dla szerszych grup osób chętnych przygotowuję zorganizowane zajęcia grupowe lub warsztatowe. Jeśli chcesz wziąć udział w takich zajęciach – skontaktuj się ze mną.

#zGrubszaZmieniamy Zespołowo

Na co dzień jako psychoterapeuta w zespole BARIA-MED współpracuję z Dietetykiem klinicznym. Wspólnie omawiamy i dyskutujemy sposoby pracy z poszczególnymi pacjentami zarówno z punktu widzenia zmiany modelu odżywiania jak i wsparcia motywacyjnego, aby pacjent był w tę zmianę realnie zaangażowany.

Podobnie dzieje się w kwestii działania z Chirurgiem – bariatrą. Pacjenci, zwłaszcza przed operacją mają sporo wątpliwości, pytań a także u niektórych osób całkiem naturalnych lęków. Przygotowanie mentalne do zabiegu jest kluczowe. Tylko całkiem świadomy pacjent jest gotowy do podjęcia wyzwania zmiany swojego życia.

Pacjenci, którzy mają już operację za sobą mogą liczyć na wsparcie psychologiczne i fizjoterapeutyczne. Jako zespół wraz z Fizjoterapeutą współpracujemy opracowując możliwie najbardziej skuteczne sposoby motywacji, które pozwolą Ci wrócić do aktywności ruchowej. Motywujemy Pacjentów by robili to skutecznie i jednocześnie na bezpiecznym poziomie do bieżącego etapu terapii

Ty jako Pacjent pod naszą opieką poniekąd także stajesz się partnerem naszego Zespołu bariatrycznego. W dodatku najważniejszym. Dlatego wzajemne zaufanie jest tutaj kluczowe dla sukcesu terapii

Umów darmową wizytę

882 799 733Pokaż numer

Kwalifikacja do zabiegu

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć