fbpx

Krzysztof Nocoń

lek. med. Specjalista Chirurg Bariatra

Wieloletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami wymagającymi pomocy chirurgicznej z powodu otyłości nauczyło mnie, że w tej dziedzinie nadal jest bardzo wiele do zrobienia. Procedury operacyjne  zmniejszenia żołądka stanowią punkt zwrotny w terapii bariatrycznej każdego pacjenta, który na nią się zdecyduje i co ważne – kwalifikuje się do zabiegu.

W trakcie konsultacji lekarskiej poza zebraniem wywiadu, przedstawię jakie są możliwości leczenia operacyjnego. Skieruję Cię również na odpowiednie badania, które pokażą czy i kiedy możesz trafić na zabieg zmniejszania żołądka.

Krzysztof Nocoń-chirurg bariatra
Chirurg Bariatra w BARIA-MED

Chirurgiczne leczenie otyłości

Jako podejście terapeutyczne jest zdecydowanie zalecane u osób z otyłością III stopnia. Stosuje się także u pacjentów zmagających się z otyłością II stopnia, u których występują schorzenia współistniejące. Zanim jednak nastąpi taka możliwość, konieczna będzie konsultacja chirurgiczna. Podczas wizyty omówimy wszystkie możliwości leczenia wpływające bezpośrednio na wielkość żołądka po zabiegu, oraz ewentualną tymczasowość przyjętego rozwiązania. W INTER-MED możemy Ci zaproponować kilka wariantów zmniejszania żołądka. Każdy z nich jest przeznaczony dla innych uwarunkowań medycznych Pacjenta. Każdy wiąże się z odrębnymi konsekwencjami zabiegu i zaleceniami do dalszej terapii bariatrycznej.

Pacjent w Szpitalu INTER-MED

Oprócz konsultacji wstępnych i kwalifikacyjnych do operacji bariatrycznej jako z Pacjentem bariatrycznym spotkamy się w szpitalu. To tutaj przeprowadzam małoinwazyjne operacje zmniejszenia żołądka. Także po operacji każdy Pacjent zostaje pozostaje pod opieką chirurga bariatry i dalej proces rekonwalescencji jest w całości monitorowany. Wizyty kontrolne umawiasz każdorazowo poprzez rejestrację INTER-MED.

Na terenie INTER-MED doktor Krzysztof Nocoń konsultuje i prowadzi terapię Pacjentów bariatrycznych leczących się wyłącznie w ramach projektu BARIA-MED.

#zGrubszaZmieniamy Zespołowo

Jako Chirurg bariatra z zespole BARIA-MED na bieżąco współpracuję z Koordynatorem Bariatrycznym – Dietetykiem Klinicznym. Dzięki temu mamy aktualną wiedzę o stanie zdrowia i przygotowania pacjentów do poszczególnych etapów leczenia.

Współdziałam i często komunikuje się z psychologiem – psychoterapeutą. Do zabiegu pomniejszania żołądka można zakwalifikować jedynie osoby zdrowe psychicznie, które są świadome i gotowe mentalnie na odbywającą się zmianę w ich życiu.

Pacjent po zabiegu podlega kilku etapom rekonwalescencji. Zarówno ze względu na tempo gojenia się blizn pooperacyjnych jak i z uwagi na stopniowy ubytek masy ciała. Na pewnym etapie terapii warto zwiększać swoja aktywność ruchową. Dlatego, jako chirurg jestem w stałym kontakcie z fizjoterapeutą, który wspomaga ten proces pokazując w jaki sposób ćwiczyć aktywnie i bezpiecznie poprawiając ruchomość w sposób dopasowany do aktualnego etapu leczenia.

Najważniejszym partnerem zespołu BARIA-MED stajesz się Ty sam. To ważne ze względu na skuteczność leczenia Twojej otyłości.

Chirurg Bariatria

Logo

Umów darmową wizytę

882 799 733Pokaż numer

Kwalifikacja do zabiegu

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć