fbpx

Czym jest projekt BARIA-MED

Projekt BARIA-MED to platforma informacyjna dla osób zmagających się z nadwaga i otyłością. Naszym celem nadrzędnym jest dostarczenie Pacjentom wiedzy na temat dostępnych metod terapeutycznych i wspomagających, które bezpośrednio i pośrednio wpływają na zmianę sposobu życia. Trzon zespołu stanowią specjaliści z kilku obszarów medycznych. To oni są odpowiedzialni zarówno za leczenie, jak i aktualizowanie na bieżąco potrzebnych danych do platformy. Dużą część potrzebnych informacji związanych z leczeniem otyłości znajdziesz tutaj na stronie WWW. Wiedzę i pomoc terapeutyczną dopasowaną do Twoich potrzeb i Twojego stanu zdrowia możesz uzyskać kontaktując się z Koordynatorem bariatrycznym.

Poznaj nasz zespół

Marlena Ślósarczyk

Dietetyk kliniczny i zarazem Koordynator bariatryczny w zespole BARIA-MED. Dzięki doświadczeniu w pracy z pacjentami chorymi na otyłość, mgr Marlena Ślósarczyk posiada szeroką wiedzę z zakresu dopasowania programu żywienia na każdym etapie terapii. Jednocześnie odpowiada za organizację i współdziałanie pomiędzy lekarzami i innymi specjalistami zaangażowanymi w leczenie konkretnego Pacjenta.

Michał Dyaczyński

Chirurg ogólny, bariatra. Dr n. med. Michał Dyaczyński pomoże Ci zrozumieć problem nadmiernego przyrostu masy Twojego ciała od strony technicznej. Podczas konsultacji skieruje Cię również na odpowiednie badania. Możesz je w 100% wykonać na miejscu w Centrum Medycznym INTER-MED. Podczas rozmowy możesz dopytać o wszystkie dostępne procedury zabiegowe. Chirurg pomoże Ci zdecydować, który z zabiegów będzie dla Ciebie optymalny ze względu na zdrowie i docelową utratę masy ciała.

Lidia Nalaskowska

Psycholog i psychoterapeuta. Fenomen ludzkiego ciała wyróżnia się tym, że poza jego mechaniczno-fizyczną konstrukcją, na jego stan ma bardzo duży wpływ psychika i stan mentalny człowieka. Mgr Lidia Nalaskowska pomoże Ci zrozumieć przyczyny nadwagi lub otyłości, a także podczas spotkań odnaleźć sposób, aby rozprawić się ze schematami zachowania, które doprowadziły do choroby. Jako specjalista psychoterapeuta zajmuje się także metodami motywacji, abyś łatwiej utrzymał wybrany przez siebie kurs na nowe życie.

Bartosz Łapkin

Rehabilitant i fizjoterapeuta. Pomaga Pacjentom na różnym etapie leczenia otyłości. Przy dużej nadwadze niektóre ćwiczenia fizyczne mogą nie być dobrym pomysłem. Mgr Bartosz Łapkin prowadzi rehabilitację. Pokaże także jak możesz zwiększać swoja aktywność podczas terapii w taki sposób, aby wpłynąć na wzmocnienie odpowiednich mięśni, uelastycznić ścięgna i zwiększyć ruchomość stawów w sposób bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Zespół  INTER-MED

Grzegorz Tomasik

Obesitolog

Zbigniew Łucki

Chirurg plastyk

Grzegorz Brożek

Pulmonolog

Janusz Rogoż

Kardiolog

Agnieszka Kędzia

Diabetolog

Tomasz Walentek

Gastroenterolog

BARIA-MED to dedykowany zespół do spraw leczenia pacjentów bariatrycznych. Jest to również autorski projekt prowadzony w szpitalu INTER-MED w Będzinie. Jako pierwsi w Polsce diagnozujemy i leczymy Pacjentów z otyłością kompleksowo i kompletnie. Zapewniamy opiekę od momentu podjęcia przez Pacjenta decyzji o zmianie sposobu życia. Prowadzimy kompletną diagnostykę i uczestniczymy czynnie w jego przygotowaniach do procedury operacyjnej. Wspieramy pod kątem odpowiedniej diety, uruchamiamy odpowiedni program pomocy psychologicznej aż do momentu zabiegu zmniejszania żołądka. Co więcej – nie pozostawiamy Pacjenta bez opieki również po operacji. Wówczas nie tylko dieta i psychoterapia wspomagają rekonwalescencję. Równie ważna jest aktywność ruchowa. Na nasze wsparcie mogą liczyć również Pacjenci z otyłością lub nadwagą, którzy nie kwalifikują się do zabiegów bariatrycznych.

Poznaj nas lepiej

Szpital INTER-MED to miejsce szczególne, gdzie Pacjent może liczyć na całodobową opiekę zarówno lekarzy jak i zespołu pielęgniarskiego. To właśnie tutaj nowo przybyli pacjenci są przygotowywani do zabiegu. Sama procedura nisko inwazyjnego zmniejszania żołądka odbywa się w dobrze przygotowanej nowoczesnej sali operacyjnej.

Bezpośrednio po zabiegu rozpoczyna się praca nad utrzymaniem osiągniętych wstępnie efektów zmniejszenia żołądka. Często pacjenci bariatryczni, poza otyłością, cierpią na inne towarzyszące choroby. W INTER-MED pracuje łącznie ponad 110 lekarzy różnych specjalności. Dzięki temu do opieki nad Pacjentem możemy zapewnić opiekę dotyczącą nadciśnienia tętniczego, schorzeń układu krążenia, kontrolowania cukrzycy, leczenia bezdechu sennego. Dla Pacjentów, którzy zrealizowali swój cel redukcji masy ciała po zamkniętym programie bariatrycznym możemy zapewnić estetyczne zabiegi jak abdominoplastyka.

Każdy człowiek jest wyjątkowy, a każdy Pacjent wymaga indywidualnego podejścia do jego schorzeń. Wiemy to i jako zespół zapewniamy kompleksową pomoc na każdym etapie leczenia. Jako nasz Pacjent od początku drogi do nowego lżejszego życia będzie Ci towarzyszyć nasz Koordynator Bariatryczny.

Umów się na wizyte

Nasz Koordynator Bariatryczny skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.

  Przepisz znaki: captcha

  Kalkulator BMI

  Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

  Twój wynik to:


  Kalkulator BMI

  Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

  Twój wynik to:


  DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
  Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
  Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
  Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
  Czas na wszystkie niezbędne badania
  Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
  PAKIETY AFTER CARE
  Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
  WARTO WIEDZIEĆ
  Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
  Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
  Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć