fbpx

Bartosz Łapkin

Mgr, fizjoterapeuta

W trakcie leczenia otyłości Pacjent dociera do momentu, kiedy włączenie aktywności ruchowej będzie stanowić uzupełnienie i wręcz konieczność ze względu na efekty terapii. Jako Fizjoterapeuta pomagam osobom z nadwagą i otyłością uruchomić ich narząd ruchu. W bezpośrednich sesjach rehabilitacyjnych stosuję techniki, które poprawiają ruchomość stawów, zwiększają zakres ruchu oraz elastyczność ścięgien. Jest to ważny element zwłaszcza jeśli w wyniku długotrwałej otyłości niektóre ścięgna i mięśnie są zablokowane.

Najważniejsze by pierwsze ćwiczenia robić bezpiecznie – pod okiem specjalisty

Fizjoterapeuta bariatryczny Śląsk Bartosz Łapkin
aktywność po operacji bariatrycznej

Kiedy potrzebujesz rehabilitacji?

Właściwie każdy człowiek, niezależnie od stanu zdrowia potrzebuje aktywności fizycznej. Ciało, które uprawia ruch jest odpowiednio ukrwione, a mięśnie i ścięgna wystarczająco elastyczne, by człowiek czuł się zdrowszy. Na pewnym etapie przy znacznej nadwadze ruchomość mięśni i stawów jest dość mocno nadwyrężona z powodu masy ciała. Jednak w trakcie leczenia otyłości warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. Powrót do pełnej sprawności wymaga włączenia odpowiednich ćwiczeń. Pomagam w tym zakresie zarówno na etapie przygotowania do procedury operacyjne jak i po zabiegu na etapie redukcji masy ciała.

Praca z Pacjentem

W trakcie sesji z pacjentem w poradni rehabilitacji w INTER-MED Będzin pracujemy nad kondycją ruchową mięśni i stawów. Podczas wizyt stosuję odpowiednio dobrany program złożony z różnych narzędzi fizjoterapeutycznych, w tym: terapii manualnej, treningu rehabilitacyjnego, metod PNF które pomagają odtworzyć właściwe wzorce ruchowe, masaży leczniczych czy też wybranych technik fizykoterapeutycznych. Poza wizytami w poradni, cyklicznie publikuję filmy, na których możesz znaleźć wskazówki jak pewne ćwiczenia wykonywać samodzielnie, aby bezpiecznie aktywizować swoje ciało.

#zGrubszaZmieniamy Zespołowo

Fizjoterapia pacjentów z otyłością nie może działać w oderwaniu od pozostałych elementów procesu leczenia wdrażanego przez pozostałych członków zespołu BARIA-MED. Rehabilitacja podczas obniżania masy u Pacjenta po operacji musi być dostosowana do możliwości organizmu i obecnego stanu zdrowia. Dlatego współpracuje z Chirurgiem bariatrą

Równie ważnym elementem mojej współpracy dotyczącej każdego Pacjenta jest bieżąca komunikacja z Dietetykiem klinicznym. To dzięki niej jesteśmy w stanie np. dopracować program ćwiczeń, który uwzględnia bieżący stan zdrowotny Pacjenta i jego faktyczne zapotrzebowanie energetyczne w danym momencie.

Dzięki współpracy z Psychoterapeutą u wielu Pacjentów widzę odpowiedni poziom motywacji do wprowadzenia zmian we własnym życiu. Przy tak skomplikowanych schorzeniach jakie towarzyszą otyłości to kluczowe, ponieważ u wielu osób aktywność ruchowa zainicjowana podczas terapii jest pierwszą po wielu latach zaniedbań w tym zakresie.

Jeszcze bardziej istotna jest współpraca pomiędzy Fizjoterapeutą a Pacjentem. Jeśli decydujesz się na leczenie otyłości – masz zdrowotne i nie tylko powody by zmienić swoje życie. A ja jestem tutaj po to aby Ci w tym pomóc podobnie jak reszta zespołu BARIA-MED.

Logo

Fizjoterapeuta

Umów darmową wizytę

882 799 733Pokaż numer

Kwalifikacja do zabiegu

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć