fbpx

Marlena Ślósarczyk

Mgr, Dietetyk kliniczny. Koordynator bariatryczny

Moją rolą w zespole BARIA-MED jest koordynacja pracy na poszczególnych etapach leczenia Pacjenta oraz jego wsparcie jako dietetyk kliniczny. Jako Pacjent z otyłością lub nadwagą, potrzebujesz nie tyle diety, co zmiany podejścia do swojego żywienia w całości.

W trakcie naszych spotkań lub konsultacji zdalnych będę wspierać Cię zarówno w kwestii doboru właściwych przepisów kulinarnych na każdym etapie leczenia, jak i docelowo wskażę Ci sposoby jak zmienić sposób żywienia, by osiągnięte w terapii efekty pozostały z Tobą na zawsze.

Marlena Slósarczyk dietetyk kliniczny
dieta po operacji bariatrycznej

Odwrócenie złych przyzwyczajeń

Nadwaga, otyłość i otyłość olbrzymia z punktu widzenia bieżącego życia to kolejne etapy tego samego i nieprawidłowego systemu przyzwyczajeń. Oczywiście przyczyn otyłości jest znacznie więcej. Jakkolwiek schematy żywieniowe należą do głównych powodów otyłości. Aby pokonać tę chorobę pacjent w trakcie terapii bariatrycznej pozostaje pod stałą opieką dietetyka klinicznego. W trakcie leczenia pracuję z Pacjentem i w zależności od jego stanu zdrowia, preferencji i możliwości dobieram program żywieniowy, który powinien umożliwić utratę masy ciała w sposób bezpieczny i zbilansowany pod względem wszystkich składników diety.

Praca z Pacjentem

Każdy z Pacjentów jest inny. Wiem to, bo od lat pracuję z osobami które zmagają się z otyłością. Przygotowuję zestawy wskazań dietetycznych i programy żywieniowe dopasowane do obecnego stanu terapii, stanu zdrowia Pacjenta. W trakcie naszych spotkań w INTER-MED Będzin lub konsultacji zdalnych, na bieżąco rozmawiamy o Twoich odczuciach co do wskazanej diety. Jako dietetyk kliniczny zwracam szczególną uwagę na wszelkie objawy, które niepokoją pacjentów jak: refluks, mdłości i inne. Pomoc dietetyka jest wskazana na każdym etapie leczenia – zarówno w trakcie przygotowania przed operacją, jak i w ramach opieki After Care.

#zGrubszaZmieniamy Zespołowo

W zespole BARIA-MED spełniam podwójną rolę. W całym procesie leczenia towarzyszę pacjentowi jako Koordynator – swego rodzaju Opiekun Pacjenta. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z kolejnymi krokami terapii – chętnie na nie odpowiem. Jako Dietetyk Kliniczny współpracuję z Chirurgiem Bariatrą. Dzięki temu uzupełniamy na bieżąco swoją wiedzę o Pacjencie przed i po zabiegu zmniejszania żołądka.

W leczeniu poszczególnych osób z otyłości istotna jest także komunikacja i moja współpraca z Psychologiem – Psychoterapeutą. Dzięki temu każdy Pacjent otrzymuje nie tylko zbiór wskazówek odnośnie zmiany żywienia, lecz może liczyć także na mocne wsparcie motywacyjne w pracy nad zmianą swoich zachowań, które kiedyś stały się przyczyną choroby.

W ramach działań zespołu BARIA-MED jako Koordynator na co dzień współpracuję także z Fizjoterapeutą. Zmiana, która ma doprowadzić do zupełnie nowej jego jakości i komfortu Twojego życia będzie także wymagać aktywności ruchowej. U osób z nadwagą i otyłością ćwiczenia fizyczne powinny być koordynowane przez rehabilitanta, który poinstruuje w jaki sposób wykonywać je efektywnie i bezpiecznie.

Partnerem zespołu bariatrycznego staje się również Pacjent. Dzięki dobrej współpracy i zaufaniu będzie nam łatwiej wspólnie pokonać chorobę z jaką się zmagasz.

Umów darmową wizytę

882 799 733Pokaż numer

Kwalifikacja do zabiegu

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć