fbpx
Wróć do bloga

Jak schudnąć z brzucha?– najczęstszy problem w odchudzaniu

jak schudnąć z brzucha

Tkanka tłuszczowa upodobała sobie pewne strefy ciała, w których najczęściej się odkłada. Nie trudno zauważyć, że jej nadmiar gromadzi się zazwyczaj w obrębie brzucha. Pacjenci często orientują się, że przytyli, kiedy nie mogą dopiąć guzika w spodniach lub zapiąć paska na ostatnią dziurkę. Obwód brzucha zwiększa się wraz z rosnącą ilością tkanki tłuszczowej. Nawet jeśli tyjemy w miarę równomiernie, we wszystkich obszarach, to właśnie brzuch najbardziej nam przeszkadza. Pacjenci, szukając pomocy, pytają jak schudnąć z brzucha. Chociaż jest to indywidualna kwestia u każdego pacjenta – postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule co najlepiej zrobić!

Tkanka tłuszczowa na brzuchu – skąd ona się tam wzięła?

Powodem odkładającej się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha jest zazwyczaj wysokokaloryczna dieta, bogata w przetworzoną żywność, słodzone napoje oraz słodkie i słone przekąski. Wiąże się to również z nieregularnym trybem życia, a co za tym idzie – nieregularnym spożywaniem posiłków. Nieprawidłowo funkcjonująca gospodarka cukrowa również sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej właśnie w obrębie brzucha. Charakterystyczna „oponka” może być efektem cukrzycy, bądź insulinooporności. 

Jeśli spożywamy więcej kalorii każdego dnia, niż wynosi nasz bilans energetyczny – możemy spodziewać się właśnie takiego efektu. „Jak schudnąć z brzucha?” to zmora nie tylko pacjentów stosujących nieprawidłową dietę, ale także tych, którzy unikają aktywności fizycznej. 

jak schudnąć z brzucha skuteczne sposoby

Jak schudnąć z brzucha? – Oto skuteczne sposoby.

Jeśli zastanawiasz się jak schudnąć z brzucha, mamy dla Ciebie kilka porad. Ich wdrożenie w życie z pewnością poprawi Twój wygląd fizyczny i przyniesie efekty. Jak to zrobić, żeby schudnąć z brzucha? Przede wszystkim zwróć uwagę na spożywane posiłki. Twoja dieta powinna być dobrze zbilansowana, a deficyt energetyczny utrzymany przez cały okres trwania redukcji. Zdecydowanie warto zwrócić się w tej sprawie do dietetyka, który ułoży dietę indywidualną, dopasowaną do Twoich preferencji smakowych. 

Niewątpliwie ważne jest, aby do codziennej rutyny włączyć aktywność fizyczną. Mogą to być spacery, nordic walking czy rower. Przed rozpoczęciem uprawiania sportów skonsultuj się z lekarzem fizjoterapeutą, który doradzi Ci, jaka forma aktywności będzie najbardziej odpowiednia. 

Operacyjne metody, czyli jak schudnąć z brzucha.

Usuwanie tkanki tłuszczowej jest przydatną metodą, bo pozwala na uzyskanie szybkiego efektu estetycznego. Jednak efekt ten nie będzie trwał wiecznie. Jeśli nie zmienimy stylu życia i nie zaczniemy zdrowiej się odżywiać oraz regularnie ćwiczyć – nasz wygląd wróci do etapu sprzed zabiegu. Chociaż to często wybierana metoda przez pacjentów, a zwłaszcza przez pacjentki, może ona na dłuższą metę nie być skuteczna, jeśli nie zadbamy o nasz organizm od wewnątrz. 

Operacyjne metody leczenia otyłości to dla niektórych ostateczność, ale i konieczność. Kiedy wszystkie inne metody nie przyniosły rezultatów, warto zaufać chirurgom i zdecydować się na jeden z zabiegów bariatrycznych. Są to zabiegi, które mają na celu zmniejszenie objętości żołądka, tak, abyś czuł się nasycony, przyjmując mniejszą ilość pokarmów. Zabieg chirurgiczny pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów u pacjentów z otyłością. 

W Baria Med możesz skonsultować się zarówno z dietetykiem, fizjoterapeutą, jak i psychoterapeutą, a także z chirurgiem bariatrą. Nasz zespół współpracuje ze sobą, a Ty możesz liczyć na skuteczne i bezpieczne leczenie otyłości. 

5 1 vote
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć
0
Would love your thoughts, please comment.x