fbpx
Wróć do bloga

Jak schudnąć z twarzy? Skuteczne sposoby na odchudzanie.

jak schudnąć z twarzy

Twarz to część ciała, która od razu rzuca nam się w oczy u drugiej osoby. Właśnie dlatego chcemy, żeby jej wygląd, kształt i rysy były niemal idealne. Nie jest jednak tak, że przez całe życie wyglądamy tak samo. Wygląd twarzy może się zmienić nawet w mniej niż rok! Głównym sprawcą, poza naturalnymi procesami starzenia, jest również gromadzenie się tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. Nie każdemu podoba się efekt zaokrąglonych policzków i podwójnego podbródka. Czasami ten obszar ciała jest nawet pierwszym, po którym widać, że przybraliśmy na wadze. Pacjenci szukają różnych sposobów, szukając odpowiedzi na pytanie „Jak schudnąć z twarzy?”.

Dlaczego tyjemy? 

Dodatkowe kilogramy na wadze z pewnością nie biorą się z powietrza. Chociaż przyczyną mogą być towarzyszące nam schorzenia, nie pozostawia wątpliwości fakt, że najczęstszym problemem są popełniane przez pacjentów błędy dietetyczne. Mowa tutaj o nieregularnie spożywanych posiłkach, podjadaniu pomiędzy posiłkami czy słodkich przekąskach. Jednak podstawowym powodem przybierania na wadze jest dodatni bilans kaloryczny. Oznacza to, że przyjmujemy więcej kalorii, niż nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i utrzymania stałej wagi. Nadmiar spożywanych kalorii prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej. Ta z kolei gromadzi się w różnych miejscach naszego ciała, w tym również w okolicy twarzy i szyi. Jest to jeden z powodów, dla którego pacjenci zgłaszają się do nas z pytaniem „jak schudnąć z twarzy?”. 

jak schudnąć z twarzy skuteczne sposoby

Jak schudnąć z twarzy, czyli skuteczne sposoby na zrzucenie kilogramów…

Nie jest tajemnicą, że nie ma magicznego sposobu na natychmiastowe odchudzanie. Wszystko wymaga naszej silnej woli, nauki nowych nawyków, ale także współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami. Jak schudnąć z twarzy, brzucha czy ud – to problem wielu pacjentów i pacjentek. Odpowiedź jest w większości przypadków jednoznaczna – konieczny jest deficyt kaloryczny. Oznacza to, że przyjmujemy o około 300-500 kcal mniej niż wyliczone dzienne zużycie kalorii. Dzięki temu jesteśmy w stanie w zdrowy i bezpieczny sposób pozbyć się niechcianych kilogramów. Wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych również sprzyja procesowi odchudzania. Mowa tutaj o:

– regularnym spożywaniu posiłków co ok. 3-4 godziny,

– piciu około 2 litrów wody na dobę,

– unikaniu słodzonej i przetworzonej żywności oraz gazowanych napojów,

– dodatkowej aktywności każdego dnia.

Trzymając się powyższych zasad, wraz z zachowaniem deficytu kalorycznego powinniśmy stopniowo obserwować zmianę wyniku na wadze. 

Panie doktorze, mam grubą twarz! 

Zaokrąglone rysy twarzy, podwójny podbródek – te zmiany możemy zaobserwować nawet z dnia na dzień. Co może być przyczyną? Nasze ciało reaguje na to co spożywamy, a także na ilość wypoczynku i snu. Niestety, nadmiar soli oraz cukru w diecie może sprzyjać zatrzymywaniu wody. Zgromadzona woda prowadzi do powstawania obrzęków, a te dają złudne wrażenie dodatkowych kilogramów. Jak schudnąć z twarzy – ten problem niekiedy nie wymaga dodatkowego odchudzania. Zdarza się także, że winowajcą jest alkohol spożywany poprzedniego dnia. W połączeniu ze słonymi przekąskami może prowadzić do opuchnięcia twarzy i okolicy oczu. Nie bez winy pozostaje brak snu oraz przemęczenie. Opuchlizna twarzy i kończyn może również sugerować zaburzenia hormonalne lub być efektem przyjmowania niektórych leków. Jeśli pomimo zdrowej diety i aktywności fizycznej nie widzisz poprawy – zgłoś się do specjalisty w celu dalszej diagnostyki! 

0 0 votes
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć
0
Would love your thoughts, please comment.x