fbpx
Wróć do bloga

Ćwiczenia na szybkie schudnięcie – czy to możliwe?

ćwiczenia na szybkie odchudzanie

Gdyby odchudzanie było łatwe, zapewne nikt nie potrzebowałby pomocy specjalisty. Niestety jest to proces, który wymaga wsparcia doświadczonych osób w zakresie prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej, gospodarki hormonalnej, a także leczenia chorób przewlekłych, które mogą skutkować odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Aby zredukować masę ciała, konieczna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Nikt nie chce czekać długo na efekty odchudzania, dlatego na początku przygody z odchudzaniem bardzo poszukiwane są ćwiczenia na szybkie schudnięcie. Odchudzanie to niekiedy długi i żmudny proces, a pacjenci marzą o szybkim uzyskaniu satysfakcjonującego ich efektu. Czy to w ogóle możliwe?

Na czym polega odchudzanie?

Każdy z nas chciałby być szczupły i mieć zgrabną sylwetkę, ale raczej nikt nie lubi się odchudzać. Wiąże się z to z błędnym myśleniem, że proces redukcji masy ciała to głodówki, i ciągłe odmawianie sobie przyjemności w postaci czegoś słodkiego. W dodatku to wszystko połączone jest z morderczymi treningami na siłowni. Jeśli tak myślisz – jesteś w błędzie! Faktycznie wiele osób traktuje dietę i zdrowy tryb życia jako karę, ale nie powinno tak być. Przestawienie się na inny sposób odżywiania może być początkowo trudne i uciążliwe. Jednak wyrobienie nowych i  zdrowych nawyków będzie sprzyjało redukcji tkanki tłuszczowej i przyniesie efekty. Konieczne jest jednak dorzucenie do tego aktywności fizycznej. Ćwiczenia fizycznie nie tylko poprawiają kondycję i wydolność, ale również zwiększają zapotrzebowanie energetyczne, a co za tym idzie – łatwiej jest uzyskać deficyt kaloryczny. To właśnie on odpowiada za proces chudnięcia. Jeśli przyswajamy mniej kalorii, niż zużywamy w ciągu dnia, organizm będzie korzystał z zasobów energii zgromadzonej w postaci tkanki tłuszczowej. Aby zdrowo i bezpiecznie chudnąć powinniśmy utrzymywać deficyt kaloryczny na poziomie około 500 kalorii dziennie. Ćwiczenia na szybkie schudniecie to coś, co znacznie ułatwiłoby nam zadanie, jakim jest schudnięcie. Tylko jak to zrobić?

ćwiczenia na szybkie schudnięcie jak to zrobić żeby szybko schudnąć

Czy istnieją ćwiczenia na szybkie odchudzanie?

Jak już wiesz, odchudzanie to proces, który wymaga czasu. Idealnie byłoby zastosować ćwiczenia na szybkie schudnięcie, które przyspieszyłyby ten proces. Należy jednak pamiętać, że aby zdrowo i bezpiecznie chudnąć, a także uniknąć efektu jojo, konieczne jest trzymanie się pewnych zasad. Niekontrolowane zwiększanie deficytu kalorycznego może wbrew pozorom przynieść odwrotny efekt do zamierzonego. Zbyt mała podaż kalorii będzie skutkowała brakiem energii, gorszym samopoczuciem i może również doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, skutkując np. omdleniem. Z kolei katowanie swojego organizmu na siłowni czy w plenerze również nie będzie korzystne dla organizmu – zwłaszcza dla układu kostno-stawowego, ale także układu krążenia. Może to również doprowadzić do tego, że poddamy się w procesie odchudzania, bo aktywność fizyczna będzie nam się negatywnie kojarzyła. Ćwiczenia na szybkie odchudzanie niestety nie istnieją. Jeśli zaś mowa o ćwiczeniach na skuteczne odchudzanie to z pewnością kluczem do sukcesu jest SYSTEMATYCZNOŚĆ. Regularna aktywność fizyczna będzie sprzyjała poprawie metabolizmu. Jeśli będziemy pamiętać o zdrowej diecie i utrzymamy deficyt kaloryczny, możemy spodziewać się efektów w postaci malejącej liczby na wadze. 

Ćwiczenia na szybkie odchudzanie kontra bezpieczny i skuteczny trening

W odchudzaniu nie chodzi o to, aby spędzać kilka godzin dziennie na siłowni, ale aby włączyć codzienną aktywność do swojej rutyny. Ćwiczenia na szybkie odchudzanie znalezione w Internecie mogą sugerować wykonywanie morderczych treningów, złożonych z wielu powtórzeń. Tak jak wspomnieliśmy wyżej – najważniejszym elementem skutecznego odchudzania jest regularność. Jeden wielogodzinny trening na siłowni nie przyniesie efektów, jeśli w pozostałe dni spędzimy czas wyłączenie przed telewizorem. Za to godzinny spacer 3-4 razy w tygodniu może już spowodować, że po pewnym czasie zauważymy efekty! Będzie to poprawa samopoczucia, wydolności fizycznej czy wysmuklenie sylwetki. Jeśli zastanawiasz się jaką aktywność fizyczną dobrać do swoich możliwości, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów w Baria Med. Łącząc różne dziedziny, działamy tak, aby ułatwić Ci przebrnięcie przez proces odchudzania! 

5 1 vote
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć
0
Would love your thoughts, please comment.x