fbpx
Wróć do bloga

Jak ćwiczyć żeby schudnąć 10 kilo?

Jak ćwiczyć żeby schudnąć 10 kilo?

Wakacje, ślub, ważna uroczystość – jest wiele okazji, które skłaniają nas do zadbania o swoją sylwetkę. Zazwyczaj poszukujemy nie tylko skutecznych, ale przede wszystkim szybkich sposobów na szczupłą sylwetkę. Szukamy magicznych sposobów, diety „cud”, albo intensywnych treningów. Jednak nie tylko czas wakacji, ale każda pora roku może sprzyjać chęci poprawy swojego wyglądu. Przychodzi w końcu moment, że próbujemy się poradzić specjalistów – jak ćwiczyć, żeby schudnąć 10 kilo? My dzisiaj odpowiadamy!

Proces odchudzania – jak zacząć?

Wielu z nas potrzebuje pewnego bodźca, aby ruszyć z miejsca i zadbać o własny wygląd. Zwłaszcza gdy w grę wchodzą dodatkowe kilogramy i zbędna tkanka tłuszczowa. Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem odchudzania. Pozwala przede wszystkim zwiększyć zapotrzebowanie kaloryczne. Dlaczego jest to ważne? Przyjmując określoną (najlepiej przez doświadczonego dietetyka) liczbę kalorii każdego dnia i równocześnie dokładając do tego ćwiczenia fizyczne, możemy liczyć na większy deficyt kaloryczny. A to właśnie on pozwala na utratę kilogramów. Sama dieta i ćwiczenia mogą jednak nie wystarczyć, kiedy brakuje motywacji. W tym zakresie możesz liczyć na pomoc psychoterapeuty, który pomoże Ci zachować wytrwałość w procesie dbania o swoją sylwetkę. Do kogo jednak można zgłosić się z nurtującym pytaniem – jak ćwiczyć, żeby schudnąć 10 kilo?

jak ćwiczyć żeby schudnąć 10 kilo triki w odchudzaniu

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć 10 kilo? 

 Rozpoczynając odchudzanie, często stawiamy sobie określony cel, do którego chcemy dążyć. Zmieszczenie się w ulubioną dawniej sukienkę, zmiana rozmiaru na mniejszy czy konkretna cyfra na wadze. W zależności od preferencji i wizji idealnej sylwetki w naszej głowie liczba ta może być różna. Niektórym pacjentom wystarczy 5 kilogramów, a innym ponad 20. Często obieraną liczbą jest właśnie 10. Pacjenci poszukują sposobu jak ćwiczyć, żeby schudnąć 10 kilo. Idąc tym tropem, powinni trafić nie do kogo innego, jak fizjoterapeuty. To właśnie ten specjalista pozwoli dopasować rodzaj ćwiczeń oraz ich intensywność nie tylko do wyjściowej masy pacjenta, ale także do jego możliwości. Początkowy etap wdrażania aktywności fizycznej może nie być zbyt łatwy u osób, które wcześniej nie miały za wiele wspólnego z treningami. Z pomocą przychodzi odpowiednia osoba, która pomoże i zadba o to, aby ćwiczenia były efektywne i przede wszystkim – bezpieczne.

sposoby na szybkie odchudzanie jak ćwiczyć żeby schudnąć 10 kilo

Od czego zacząć, czyli jak ćwiczyć, żeby schudnąć 10 kilo?

Aktywność fizyczna powinna stanowić jeden z elementów codziennej rutyny, nie tylko podczas odchudzania. Osiągnięcie swojego celu wagowego może być dla jednych pacjentów łatwe, a dla innych zdecydowanie nie. Od czego to zależy? Przede wszystkim od tego, czy wcześniej mieliśmy jakiś kontakt ze sportem, ale także od naszej wyjściowej wagi. Wybieranie losowych ćwiczeń z Internetu może nie tylko nie przynieść efektów u wielu pacjentów, ale także doprowadzić do całkowitej utraty motywacji. Brak wsparcia odpowiedniego specjalisty na tym etapie może doprowadzić do zaprzestania prób zadbania o swoją sylwetkę. Aby dowiedzieć, się jak ćwiczyć, aby schudnąć 10 kilo – zapraszamy do BARIA MED, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę na każdym etapie odchudzania. 

0 0 votes
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć
0
Would love your thoughts, please comment.x