fbpx
Wróć do bloga

Najtrudniejsze obszary do schudnięcia – biodra

jak schudnąć z bioder

Rozpoczynając odchudzanie, często chcemy skupić się na określonej partii ciała. Jest to oczywiście ten obszar, który najbardziej przeszkadza nam w wyglądzie naszego ciała. W zależności od sylwetki są to: brzuch, nogi, ramiona czy biodra. W naszym zespole Baria Med pracujemy z wieloma pacjentami, którzy zgłaszają się po pomoc, pytając jak schudnąć z bioder. Biodra to u większości osób najszerszy obszar ciała, a dodatkowa tkanka tłuszczowa w ich obrębie tylko pogarsza sprawę. Poniżej przedstawiamy sposoby na to, jak schudnąć z bioder!

W których miejscach tyjemy w pierwszej kolejności?

Na proces tycia wpływ ma wiele czynników. Możemy wśród nich wymienić:

– brak aktywności fizycznej,

– siedzący tryb pracy,

– zbyt duża kaloryczność posiłków,

– nieregularne posiłki i podjadanie pomiędzy nimi,

– spożywanie słodyczy i słodzonych napojów,

– picie ok. 2 litrów płynów dziennie,

– duża ilość przetworzonej żywności w diecie.

Skłonność do odkładania się tkanki tłuszczowej zależy również od gospodarki hormonalnej i gospodarki cukrowej. Insulina to hormon peptydowy, który wpływa na regulację poziomu cukru we krwi. Obniżając stężenie glukozy we krwi, powoduje jej odkładanie się w postaci tkanki tłuszczowej, która stanowi magazyn energii. Insulina powoduje kumulowanie się komórek tłuszczowych głównie w obrębie brzucha. Dlatego osoby zmagające się z insulinoopornością, czyli brakiem wrażliwości tkanek na działanie tego hormonu, mają do czynienia również z otyłością brzuszną. W przypadku tkanki tłuszczowej ud, bioder i pośladków dużą rolę odgrywają żeńskie hormony płciowe. To estrogen wpływa na dystrybucję komórek tłuszczowych właśnie w tych okolicach. Również zmiany hormonalne w trakcie całego cyklu miesięcznego mają wpływ na procesy odkładania się tkanki tłuszczowej. Do sylwetki typu „gruszka”, czyli z widocznym poszerzeniem ud i bioder, ale węższymi ramionami, mają większą predyspozycję kobiety. Aż do okresu menopauzy, kiedy w kobiecym organizmie wzrasta poziom androgenów i zwiększa się skłonność do rozwinięcia się otyłości brzusznej. To, gdzie odkłada się tkanka tłuszczowa w Twoim organizmie, zależy również od Twoich genów. Predyspozycje genetyczne odgrywają również ogromną rolę w skłonności do lokowania się tkanki tłuszczowej w określonych partiach. Jednak największe zadanie należy do Ciebie – to od Twojego stylu życia zależy ilość tkanki tłuszczowej. 

jak schudnąć z bioder tkanka tłuszczowa na biodrach

Proces odchudzania – w którym obszarze schudniemy w pierwszej kolejności? Jak schudnąć z bioder?

Odchudzanie nie należy do szybkich i krótkich procesów. Wymaga motywacji i samodyscypliny oraz trzymania się pewnych zasad, aby zobaczyć efekty. Jeśli będziemy trzymać się zdrowej i zbilansowanej diety oraz włączymy aktywność fizyczną do naszego planu dnia – z pewnością wkrótce zobaczymy efekty. Gdzie dokładnie? W pierwszej kolejności organizm pozbywa się nadmiaru wody, aby następnie zająć się redukcją tkanki tłuszczowej. W kolejnym etapie nasze ciało pozbywa się tkanki tłuszczowej zgromadzonej wokół narządów wewnętrznych. Dopiero w kolejnych krokach zużywane są komórki tłuszczowe z okolic brzucha, ud i bioder. Należy pamiętać, że proces spalania tkanki tłuszczowej po około 30 – 45 minutach aktywności fizycznej, dlatego regularne ćwiczenia powinny trwać nieco dłużej. Zatem jak schudnąć z bioder? 

mam grube biodra sposoby na odchudzanie z bioder

Jak schudnąć z bioder – skuteczne ćwiczenia na odchudzanie.

Przedsięwzięcie „Jak schudnąć z bioder” powinniśmy przede wszystkim zacząć od zasad wymienionych wyżej. Zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna to naprawdę spora część sukcesu. Ćwiczenia, które są sposobem na to, jak schudnąć z bioder powinny być wykonywane regularnie. Mogą to być treningi w domu, na siłowni czy też sporty na świeżym powietrzu. Aby aktywować partie mięśni nóg, a co za tym idzie – biodra, warto zainteresować się sportami, takimi jak:

– pływanie,

 – nordic walking,

– marsz,

– bieganie,

– ćwiczenia z piłką.

Aby wykonywać poprawnie ćwiczenia i nie zaszkodzić sobie podczas treningu koniecznie zgłoś się po pomoc do fizjoterapeuty. Specjalista w tej dziedzinie doradzi Ci, jaki sport będzie najlepszy na początek Twojej drogi. Jeśli nie wiesz, jak schudnąć z bioder lub z innej partii ciała – zapraszamy Cię do Baria Med, gdzie wraz z zespołem specjalistów zadbamy o cały Twój proces odchudzania. 

0 0 votes
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


Kalkulator BMI

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź swoje BMI

Twój wynik to:


DARMOWA KONSULTACJA Z KOORDYNATOREM BARIATRYCZNYM
Umów się na ZOOM, Skype lub telefon i uzyskaj podstawowe informacje, w jaki sposób możemy pomóc w leczeniu otyłości
Optymalne leczenie otyłości lub nadwagi
Konsultacje kwalifikacyjne wstępne u chirurga bariatry lub lekarza - obesitologa
Czas na wszystkie niezbędne badania
Dla osób z daleka planujemy je kompleksowo wraz z terminem zabiegu
PAKIETY AFTER CARE
Dzięki pakietom konsultacji wspieramy Cię długoterminowo odnośnie zmiany nawyków i podejścia do problemu otyłości
WARTO WIEDZIEĆ
Pakiety pozwalają na okresowe badania sprawdzające parametry w Twoim powrocie do zdrowia
Serio - to już wszystko. Wygrałeś.
Teraz tylko zadbaj o to, co udało Ci się osiągnąć
0
Would love your thoughts, please comment.x